SATEL system sygnalizacji pożarowej

 

Funkcjonalności central CSP

Lepsze kolory nawet przy słabym oświetleniu

 

Przeznaczeniem central CSP serii 200 oraz 100 jest realizacja kompleksowych systemów sygnalizacji pożarowej w obiektach małych oraz średniej wielkości. Centrale CSP serii 100 oferują wszystkie najważniejsze funkcje wymagane w certyfikowanych systemach sygnalizacji pożarowej, zapewniając przy tym łatwą instalację i uruchomienie. Seria 200 dodatkowo wyposażona została w czytelny wyświetlacz LCD, dzięki któremu znacząco ułatwione jest nie tylko programowanie i okresowa konserwacja, ale także obsługa bieżąca. Centrale serii 200 oferują najbardziej rozbudowaną funkcjonalność wśród konwencjonalnych systemów sygnalizacji pożarowej.

SEQURA centrale Satel

 

 

SEQURA charakterystyka Satel

Charakterystyka

CSP serii 200 i 100

 

Urządzenia sygnalizacji pożarowej Satel pozwalają zrealizować niezawodny i nowoczesny system odpowiadający za bezpieczeństwo pożarowe. Wszystkie centrale CSP zostały wstępnie skonfigurowane w taki sposób, aby niezbędne programowanie systemu ograniczyć do minimum. Porównanie parametrówczterech central przedstawiamy w tabeli obok.

 

 

Korzyści

Dla projektantów, instalatorów i personelu konserwującego

 

Centrale CSP zostały zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić pracę projektantom i instalatorom systemu. Estetyczny panel obsługowy pozwala na zamontowanie centrali nawet tam, gdzie będzie wyeksponowana bez obawy o naruszenie harmonii projektu wnętrza. Ciekawą możliwością jest zastosowanie panelu wyniesionego, dzięki któremu możliwe staje się pełna obsługa systemu na przykład z centrum bezpieczeństwa w budynku, oddalonym od miejsca fizycznego umiejscowienia samej centrali. Dodatkowym atutem central CSP jest panel wirtualny, który daje możliwość zdalnego sprawdzenia stanu systemu sygnalizacji pożarowej z dowolnego miejsca na świecie za pomocą sieci INTERNET. Oprócz tego, centrale CSP obsługują zgodną z normą współzależność stref typu A oraz B, dzięki czemu można wyeliminować problem fałszywych alarmów nawet w przypadku trudnych warunków pracy. Ponadto rozbudowana możliwość konfigurowania programowalnych wejść i wyjść umożliwia współdziałanie systemu CSP z innymi instalacjami bezpieczeństwa w obiekcie – SSWiN, kontrolą dostępu czy urządzeniami przeciwpożarowymi.
 
Wszystkie centrale z serii CSP zostały wstępnie skonfigurowane w taki sposób, aby niezbędne programowanie systemu ograniczyć do minimum. Zestaw ustawień fabrycznych pozwala uzyskać działający system wymagający jedynie podłączenia urządzeń do odpowiednich wejść i wyjść centrali. W przypadku konieczności zmiany tych ustawień, system może być zaprogramowany zarówno za pomocą przycisków panelu, jak też korzystając z oprogramowania na PC. Dzięki możliwości zaprogramowania funkcji dodatkowych wejść oraz wyjść przekaźnikowych, centrale CSP serii 100 i 200 pozwalają na realizowanie dodatkowych działań wykraczających poza lokalną sygnalizację wykrycia pożaru. Przykładowo możliwa jest współpraca z systemem kontroli dostępu czy dźwiękowym systemem ostrzegania.
 
Centrale CSP charakteryzują się licznymi przemyślanymi rozwiązaniami dzięki którym wykonywanie okresowego przeglądu i konserwacji systemu jest wygodne i intuicyjne. Przykładowo, dostęp do trybu serwisowego chroniony jest hasłem wpisywanym za pomocą klawiszy obsługi centrali. Dzięki temu nie ma konieczności otwierania obudowy urządzenia aby zmienić konfigurację centrali. Ponadto, funkcja testowania czujek ułatwia jednoosobowe wykonanie tej czynności, minimalizując ilość osób potrzebną do sprawnej weryfikacji instalacji. Dodatkowo, użycie pojedynczego standardowego akumulatora 12 V 17 Ah przyspiesza diagnostykę i obniża koszty jego wymiany, co wpływa korzystnie na obniżenie ogólnych kosztów utrzymania systemu. Dużą pomoc stanowią także zaawansowane narzędzia pozwalające diagnozować poszczególne bloki funkcjonalne instalacji, dzięki którym zidentyfikowanie ewentualnych usterek jest szybkie i proste. Warto też wspomnieć o rozbudowanej pamięci zdarzeń z funkcją eksportowania danych do popularnych formatów (np. CSV), co ułatwia archiwizowanie rejestru funkcjonowania całego systemu.

SEQURA korzysci Satel

 

 

SEQURA schemat Satel

Kompletny system

Gdzie stosować nasze rozwiązania?

 

System sygnalizacji pożarowej CSP to nowoczesne konwencjonalne urządzenia przeznaczone do instalacji w mniejszych obiektach wymagających dedykowanego systemu sygnalizacji pożarowej – np. małych hotelach, pensjonatach, przedszkolach, szkołach, bibliotekach, budynkach inwentarskich, muzeach, oddziałach banków, archiwach czy halach produkcyjno-magazynowych. System CSP idealnie sprawdza się również w zabezpieczaniu pojedynczych pomieszczeń, takich jak szatnie, serwerownie czy podręczne magazynki.
 
Szeroka gama dostępnych urządzeń, od ręcznych ostrzegaczy pożarowych w wykonaniu dostosowanym do montażu wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz, po automatyczne czujki dymu, ciepła i multisensorowe, pozwalają dopasować poziom zabezpieczenia do potrzeb konkretnego obiektu. Możliwość podłączenia szeregu urządzeń sygnalizacji zagrożenia pożarowego powoduje, że system CSP jest w stanie zapewnić skuteczną sygnalizację alarmu pożarowego. Dodatkowym atutem są wyjścia do systemów transmisji informacji o pożarze oraz uszkodzeniu – podłączenie CSP do specjalistycznych systemów monitoringu pożarowego pozwoli na automatyczne wezwanie służb ratowniczo-gaśniczych.

 

 

Urządzenia

Szeroka gama produktów do kompletacji

 

Oferta firmy Satel z zakresu urządzeń sygnalizacji pożarowej jest kompleksowa. Dlatego oprócz samych central i urządzeń im towarzyszących w jej skład wchodzą automatyczne czujki pożarowe (dym, ciepło, multisensor), ręczne ostrzegacze pożarowe oraz sygnalizatory. Ofertę uzupełniają pomocnicze akcesoria, takie jak lokalne wskaźniki zadziałania czy przemysłowa podstawa do czujek automatycznych ułatwiają ca ich montaż z wykorzystaniem okablowania układanego w rurkach instalacyjnych.

strzałkaSprawdź dostępne wersje

SEQURA akcesoria Satel