Podsumowanie roku 2020 w branży security oraz w naszej firmie.

07/01/2021
Podsumowanie roku 2020 w branży security oraz w naszej firmie.

Rok 2020 był czasem zmian, porządków oraz weryfikacji celów – tak w skrócie możemy go podsumować z perspektywy nasze firmy. A jak wyglądało to dokładnie? Co było trudne? Czym byli zainteresowani klienci? Dowiecie się z poniższego tekstu.

Rok 2020 rozpoczęliśmy, już tradycyjnie, naszym rozwojem i integracją na szkoleniu Synergia. To dało nam energię i siłę na wydarzenia, których, jak większość przedsiębiorców, się nie spodziewaliśmy. 

Początek roku nie był dla branży zabezpieczeń sprzyjający. Lockdown spowodował wyhamowanie inwestycji. Klienci, z obawy przed najgorszym, zablokowali swoje środki finansowe. My natomiast, już przy pierwszym lockdownie, podjęliśmy decyzję, że nie przechodzimy na pracę zdalną tylko zostajemy w biurze, tak długo jak to będzie możliwe. W obszarze sprzedaży również podjęliśmy kluczowe decyzje, gdzie, jak i z kim chcemy dalej współpracować. 

W kolejnym kwartale sytuacja unormowała się, klienci zaczęli dostrzegać potencjał w nowych rozwiązaniach technologicznych ułatwiających w walce z pandemią. Do takich rozwiązań z pewnością można zaliczyć kamery i terminale do kontroli temperatury. System ten pozwolił administratorom budynków wytypowanie osób potencjalnie chorych czym zabezpieczyli swoich pracowników i firmy przed zamknięciem. Kolejnym systemem z branży CCTV, który pozwala na walkę z pandemią są kamery do liczenia osób, które w przypadku obostrzeń dotyczących ilości przebywania w miejscach publicznych m.in. sklepy, galerie handlowe ułatwiły ich funkcjonowanie.

Zaistniała sytuacja zmieniła również oblicze szkoleń. Zamiast szkoleń stacjonarnych, prym wiodły szkolenia online oraz webinary. Nie jest to rozwiązanie idealne, gdyż z naszej perspektywy nic nie zastąpi kontaktu międzyludzkiego oraz obcowanie z technologia „na żywo” jednakże pozwoliło to na utrwalenie a także przypomnienie podstawowych wiadomości technicznych.

Druga połowa roku okazałą się dla branży sprzyjająca. Część rozpoczętych z początku roku inwestycji udało się zrealizować a nowe rozpocząć. Pomimo nieustępliwości pandemii, wierzymy, że nasi klienci będą z nami dalej współpracować, jak i liczymy na współpracę z nowymi podmiotami przy niesamowitych inwestycjach. 

Czy rok 2020 był zły?

Wbrew pozorom, nie. To był bez wątpienia trudny rok, jednak daliśmy radę. Siła zgranego zespołu, profesjonalizm, elastyczność i otwarcie się na nowe rozwiązania pozwoliły przejść nam przez ten okres. Weryfikacja dotychczasowych celów wraz ze zmianą kierunku działania dała nam wymierne rezultaty. 

Plany i cele na Nowy Rok mamy wyznaczone, jednak wiemy, że nie da się zaplanować wszystkiego, dlatego jako organizacja zwinna płyniemy z prądem. Jesteśmy gotowi na 2021 zgodnie z tradycją szukamy szkolenia na start.

Zespół Sequra

Poprzednia aktualność Powrót do Listy Aktualności Kolejna aktualność